معرفی و دانلود ، برنامه های کامپیوتری نوشته شده توسط ما


تبدیل کننده اعداد به حروف (فارسی)چند وقت پیش در حالی که سرگرم کار روی روبات و بخصوص برنامه نویسی آن بودم برای تنوع و استراحت و کمی هم آموزش برنامه ای نوشتم که اعداد را به حروف فارسی می نویسد. (Convert Number to Text )

این برنامه را به زبان سی شارپ نوشتم و در طی چند مرحله امکاناتی به آن اضافه و کاملترش کردم

فبل از نوشتن مختصری در باره این نرم افزار توضیحی در مورد رنگ بندی آن.

از آنجایی که ویندوز ایکس پی ( Windows XP ) روزهای آخر عمرش را سپری می کند و رنگ قالب در این ویندوز آبی بود و این رنگ در مونیتور خیلی دل نشین و چشم نواز بنظر می آید ٬ منم هم از تم و رنگ ویندوز ایکس پی در این برنامم استفاده کردم و سعی کردم گرافیگ و منوها همانند ویندوز ایکس پی باشد.

این برنامه ساده اعداد نوشته شده را به حروف فارسی می نویسد البته تا ۲۷ رقم و برای سهولت در خواندن اعداد ٬ اعداد را سه رقم ٬ سه رقم جدا میکند. همچنین برای آزمایش سوادتان در خواندن اعداد فارسی می توان قسمت نشان دادن اعداد به حروف را غیره فعال کرد.
در ضمن اعداد نوشته شده قابل کپی پیس می باشد !

این نرم افزار برای کار به حداقل Microsoft.NET Framework 3.0 احتیاج دارد. لذا قبل از نصب برنامه Convert Number to Text باید Framework 3.0 یا ورژن بالاتر روی کامپیوتر شما نصب شده باشد تا این نرم افزار روی کامپیوتر نصب و اجرا شود.

چون کل فایل های برنامه را تبدیل به یک فایل شده است حجم کلی فایل کمی زیاد شد (نزدیک ۵ مگابایت)

البته نسخه فشرده شده (rar) آن 845 کیلوبایت حجم دارد که از لینک زیر قابل دانلود است.


 دانلود : ConNum2textV1501


این یک برنامه قابل حمل یا Portable Application (پرتابل) است و نیازی به نصب ندارد. 


================


ویندوز ایکس پی سمنانی شده

(پروژه نیمه تمام و رها شده)
چند وقتی بود که در روی پروزهای کار میکردم که بقرار زیر بود:

می خواستم در ویندوز XP تغییراتی ایجاد کنم و بعضی از قسمت هایش را به زبان سمنانی بر گردانم. البته کار سنگین بود و پیشرفت کار بسیار کند بود.

اما پس از مدتی خسته شدم و کار را رها کردم و شاید برای ویندوز 7 یا ویندوز 8 اینکار را کردم

ولی در هر حال برای نصب این ویندوز که من اسمش را گذاشتم " ویندوز XP با امکانات زبان سمنانی " برنامه ای نوشتم که در ویندوز بطور آتوران اجرا می شود و از طریق آن می توان ویندز را نصب کرد. این برنامه آتوران که تبلیغات خودم را هم در آن گذاشتم را از لینک زیر می توانید دانلود کنید.

    دموی نصب ویندوز ایکس پی سمنانی شده


  پ . ن : لینک دانلود مستقیم نیست و حجم فایل هم  16.5 مگابایت می باشد ، تنها یک فایل اجرایی (EXE) است و نیاز به نصب هم ندارد. (به علت اینکه چند شعر و آهنگ بزبان سمنانی در این برنامه قرار دادم حجم آن کمی زیاد تر از حد معمول شده است.)

گزارش تخلف
بعدی